Portekiz Brezilya ve İngiltere ile uçuş yasağını uzattı

16 Mart 2021
372
Portekiz Brezilya ve İngiltere ile uçuş yasağını uzattı

Portekiz hükümeti Pazartesi günü Portekiz ile Brezilya ve İngiltere arasındaki ticari ve özel uçuşların 31 Mart’a kadar askıya alındığını duyurdu. Portekiz İçişleri Bakanlığı’nca yayınlanan bir açıklamaya göre, bu ülkelerdeki Kovid-19 pandemisinin durumu nedeniyle hava trafiğindeki kısıtlamalar sürecek. Açıklamada, Portekiz vatandaşları ve ailelerinin Portekiz’e, Portekiz’de yasal ikametgahı olan üçüncü ülke vatandaşlarının da ülkelerine geri gönderilmeleri için yalnızca insani nitelikteki uçuşlara izin verileceği ifade edildi.

Bu uçuşlardaki yolcuların kalkıştan en geç 72 saat önce yaptırılmış negatif PCR (Polymerase Chain Reaction- Polimeraz Zincir Reaksiyonu) testi ibraz etmeleri gerekiyor. Buna ek olarak 14 gün boyunca tedbir amaçlı karantinada kalmaları gerekiyor.

Tüm dünya pandemiyi kontrol altına almak ile mücadele ederken gittikçe artan sayıda ülkede, mevcut onaylanmış koronavirüs aşılarıyla aşılama çalışmaları sürüyor. Bununla birlikte, Dünya Sağlık Örgütü’nün 12 Mart’ta yayınladığı bilgilere göre, aralarında Almanya, Çin, Rusya, İngiltere ve ABD’nin de olduğu çok sayıda ülkede 81’i klinik deney aşamasında olmak üzere dünya çapında 263 aday aşı geliştiriliyor.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın