Kayseri Aslanı Çin İşi Filmi Yayına Girdi

17 Ekim 2017
482
Kayseri Aslanı Çin İşi Filmi Yayına Girdi

Ligarba Turizm’in kardeş kuruluşu olan Türk Çin Kültür Derneği tarafından organize edilen Çinli oyuncu “cast hizmeti” , dekor,  kostüm, kültürel danışmanlık ve tercüme gibi bir çok alanda görev aldığı “Kayseri Aslanı Çin İşi Filmi” vizyona girdi. Başrollerinde Ulaş İnan Torun, Asuman Dabak, Algı Eke, Ali Çatalbaş gibi bir çok ünlü oyuncunun rol aldığı filmde Türk Çin Kültür Derneği’nin organizasyonu ile Nigar Kuddus, Yu Zi Kuan ve bir çok Çinli oyuncu da rol aldı.
 
Çin’deki temsilcilerimiz yoğun çalışmalar yaptılar; Filmin Çin sahnelerindeki mekanların gerçekleri ile benzeşebilmesi için Shanghai temsilcilerimiz yoğun çalışmalar yaptılar. Ayrıca Çin’den gelecek oyuncular için de bir çok ajansla eş zamanlı olarak çalışılarak en rollere en uygun oyuncular seçildi. Dekor ve kostüm çalışmaları için de Çin’den çok sayıda malzeme Türkiye’ye getirildi. 

En kalabalık Çinli oyuncu grubu; Filmin çekiminde gerek Çinli figüranlar gerekse diğer Çinli oyuncuların belirlenmesi de Derneğimizde gerçekleşti. Film şu ana kadar Türkiye’de çekilen filmler arasında en kalabalık Çinli oyuncunun rol aldığı film durumunda. 

Çinli oyuncularımız setin neşe kaynağı oldular;
 Özellikle “Çinli gelin” rolünü oynayan Dansçı ve Kungfu eğitmeni Nigar Kuddüs’ün ( Luan ) kavga sahnesindeki performansı göz doldurdu. Profesyonel dansçı ve Kung Fu eğitmeni olan Nigar Kuddüs ile babasını canlandıran Yu Zi Kuan ( Mafya Babası) hem oyunculuktaki başarıları hem de neşeli kişilikleri ile tüm set ekibinin moral kaynağı oldular.  Kayseri ve İstanbul’daki çekimler oldukça uzun ve yorucu geçti. 
Filmin çekiminin yapıldığı mekanlarda vatandaşlarımız çekimleri ve Çinli oyuncularımızı meraklı gözlerle izlediler. 

Yönetmenliğini Ali Demirel’in yaptığı komedi türündeki ” Kayseri Aslanı Çin İşi ” filmi vizyona girdi. Film kısa süre içinde Türkiye’nin tamamına yaygın olarak 300 salona yayılmış olacak. 

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın