logo
Ligarba Turizm 1994 yılında kurulmuş IATA üyesi A grubu seyahat acentasıdır. Çin konsolosluğunun Yetkili vize acentası olan Ligarba Turizm, Tüm dünya vize işlemleri, Çin Vizesi, Uçak Bileti, Otel Rezerbasyonları, Yurtdışı Kültür ve Fuar Turları, MICE, Incentive turlar düzenlemektedir. Türk Çin Kültür Derneği kuruluşudur.
+902122917373
info@ligarbatravel.com

BİZİ TAKİP EDİN:

+90 212 291 73 73
Top
 

İTALYA VİZESİ

İtalya Hükümeti Türk vatandaşlarında Umuma mahsus (bordo) pasaporta vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil pasaport), Hizmet pasaportu (gri pasaport) ve Diplomatik pasaport (siyah pasaport) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir. İtalya Schengen vizesine üye bir ülkedir. İtalya vizesi ile diğer Shengen ülkeleri ziyaret edilebilir. Ancak İtalya’dan vize alarak diğer Schengen ülkelerine gitmek isteyenler öncelikle İtalya ‘ya giriş yapmak zorundalardır. İtalyaya vizesi alarak diğer Schengen ülkelerine direkt giriş yapılamamaktadır.
Vize başvurunuzu seyahat tarihinizden 3 ay öncesine kadar yapabilirsiniz. Başvuru esnasında başvuru sahiplerinden parmak izi alınmaktadır. Fakat 12 yaş altı çocukların, fiziksel olarak parmak izi vermeye müsait olmayanların ve resmi davetle seyahat edecek olan hükümet üyelerinin parmak izi zorunluluğu yoktur.

İTALYA TURİSTİK VİZE TÜRLERİ
İşverenler için Turistik İtalya Vizesi
Serbest Meslek Sahipleri için Turistik İtalya Vizesi
Çalışanlar İçin Turistik İtalya Vizesi
Devlet Memurları için Turistik İtalya Vizesi
Emekliler için Turistik İtalya Vizesi
İTALYA TİCARİ VİZE TÜRLERİ
İşverenler için Ticari İtalya Vizesi
Çalışanlar için Ticari İtalya Vizesi
Serbest Meslek Sahipleri için Ticari İtalya Vizesi
İtalya Denizci Vizesi

This post is also available in: zh-hans简体中文 (Modern Çince)

This post is also available in: zh-hans简体中文 (Modern Çince)

Üzgünüz, yorum formu kapalı.

Kayıt yapmaya izniniz yok