Top
 

İsrail Vizesi

İsrail Vizesi

İsrail Vizesi İşlemleri ilgili en detaylı bilgi içeren internet sayfasına hoş geldiniz.

Sayfamız içerisinde 2021 yılında İsrail’den alabileceğiniz İsrail Vizesi çeşitleri, İsrail Vizesi prosedürleri, İsrail Vizesi için gerekli İsrail vizesi evrakları, İsrail Vizesi için İsrail Vize başvuru formu, İsrail’den alabileceğiniz vize çeşitleri doğrultusunda İsrail Vizesi ücretleri, İsrail Vizesine başvuru yaptıktan sonra İsrail Vizenizin ne zaman elinizde olacağı ve İsrail Vizesiyle Filistin’e gitmek gibi İsrail vizesi hakkında en çeşitli ve en kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz…

Sayfamızda yer alan İsrail Vizesi ile ilgili bilgiler Türkiye’de bulunan İsrail Devleti Büyükelçiliği ve İsrail Devleti Konsoloslukları tarafından ilan edilmiş bilgilerdir. İsrail Vizesi ile ilgili bilgilerde bazı dönemlerde değişiklik yapılması mümkündür. İsrail Vizesine ait en son bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz…

İsrail Vizesi almak için oldukça dikkatli bir süreç yürütmeniz gerekmektedir. İsrail Vizesine başvuru yapmadan önce gerekli belgeleri doğru bir şekilde hazırlayıp hazırlamadığınızı kontrol etmelisiniz. İsrail Vizesi için gerekli işlemlerinizi yıllarca bu işi yapan profesyonel İsrail Vize ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İSRAİL VİZE İŞLEMLERİ

İsrail Vizesine Hangi Pasaport Türleri Başvurmalıdır?

İsrail’e vize ile seyahat etme şartı sadece Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri için geçerlidir. Hizmet (Gri) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri altı ay (180 gün) içinde üç aya (90 gün) kadar İsrail’de vizesiz serbestçe seyahat edebilirler.

Filistin’e seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İsrail Vizesi şartlarında olduğu gibi İsrail Vizesine sahip olmaları gerekir. Filistin Devleti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istememektedir.

Ligarba Turizm, İsrail Vize işlemleri tamamlanabilmesi için otel ve uçak bileti rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası gibi işlemleri de yapmaktadır. Ligarba Turizm, sizin adınıza ihtiyacınız uygun İsrail Vize başvurunuzu zamanınızı kaybetmeden gerçekleştirir.

Not: İsrail’e seyahate çıkacak Türk vatandaşının Filistin Gazze Bölgesini ve İsrail’in Lübnan ve Suriye sınırlarına yakın bölgeleri güvenlik koşullarının hassas olduğu nedeniyle mümkünse ziyaret etmemeleri gerektiği Türk Dışişleri Bakanlığı tarafından tavsiye edilmektedir.

Önemli Not: Ayrıca Türk Vatandaşlarının, İsrail’e giriş ve İsrail’den çıkışlarında İsrail emniyet görevlilerinin sorularına sabırla cevap vermeleri ve giriş-çıkış noktalarındaki güvenlik kurallarına uymaları Türk Dışişleri Bakanlığı tarafından tavsiye edilmektedir.

Pasaportlarında İsrail vizesi bulunanlar Birleşik Arap Emirlikleri, İran, Kuveyt, Libya, Lübnan, Suriye, Sudan, Suudi Arabistan ve Yemen’e giriş yapamamaktadırlar.

İsrail Vize Türleri

Süresine Bağlı Olarak İsrail Vize Türleri

İsrail Vize türleri, seyahat edecek kişinin seyahat süresine bağlı olarak değişiklik gösterir. 90 gün ve üzeri İsrail’de kalma amaçlı olarak seyahat etmeye izin veren vize türüne Uzun Dönem Vize, 90 gün ve daha kısa süreli seyahat etmeye izin veren vize türüne ise Kısan Dönem Vize olarak

adlandırılır. Uzun dönem vize aynı zamanda oturum vizesi olarak da adlandırılır.

Ticari ziyaretler ve fuar ziyaretleri, turistik amaçlı geziler, aile veya yakın ziyaretleri, spor – sanat – organizasyon – etkinlik amaçlı vb. ziyaretler Kısa Dönem Vize kapsamında değerlendirilir. Bu vize ile oturum ve çalışma hakkı kazanılamaz.

Kısa Dönem İsrail Vize Türleri ( 90 Gün ve Daha Kısa Vizeler)

B / 2- İsrail Ziyaretçi Vizesi

– İsrail Turistik Vizesi

– İsrail Ticari Vizesi ( İş ve Fuar Ziyaretleri)

– İsrail Aile Ziyareti Vizesi (Yakın Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi)

– İsrail Grup Vizesi (İsrail Kültürel Etkinlik, Kongre ve Sportif Etkinlik Vizesi)

– İsrail Transit Vizesi

Not: İsrail Vizesi başvuruları için Konsolosluklardan randevu almanız gerekir. Başvurunuzu kendiniz veya bir acente aracılığı ile yapabilirsiniz. Konsolosluk gerekli gördüğünde sizi mülakata çağırabilir.

Uzun Dönem İsrail Vize Türleri ( 90 Gün ve Daha Uzun Vizeler)

A / 1- İsrail Göçmenlik Vizesi

– İsrail Göç Yasası çerçevesinde İsrail Göçmenlik Vizesi verilebilmektedir.

A / 2- İsrail Öğrenci Vizesi

A / 3- İsrail Din Adamları Vizesi

– Genel olarak Süryani, Rum ve Ermeni din adamlarına verilmektedir.

A / 4- İsrail Aile Birleşimi Vizesi

– A/2 ve A/3 İsrail Vizesi alıcılarının eşleri ve çocukları içindir.

B / 1- İsrail Çalışma Vizesi

Not: İsrail A/1, A/2, A/3, A/4 ve B1 Vizesi çeşitleri 90 günden fazla sürecek olan konaklama ve ikamet için başvurulması gerekli vize türüdür. Bu tür İsrail Vizeleri Ankara İsrail Büyükelçiliği ve İstanbul İsrail Başkonsolosluğu tarafından verilir. İsrail oturum izni vizesi 1 (bir) yıllıktır. İsrail’de ikamet ederken bu vize türlerinde oturum süreniz biter ise İsrail İçişleri Bakanlığına bağlı Nüfus Müdürlüklerinden oturum izninizi uzatabilirsiniz.

İsrail Vizesi Nasıl Alınır?

İsrail Vizesi işlemlerinin sağlıklı şekilde yürümesi ve başarılı şekilde sonuçlanması için adım adım “İsrail Vizesi Nasıl Alınır?” basamaklarının takip edilmesi önemlidir.

İsrail’e yapılacak seyahatin amacı belirlenmeli: Yapılacak seyahatin amacının belirlenmesi çok önemlidir. Seyahat amacına bağlı olarak başvuru yapılması gereken vize türü değişiklik göstermektedir.

Seyahat amacına göre vize türüne karar verilmeli: Seyahat amacına göre vize türünün belirlenmesi, belirlenen vize türü ile ilgili olarak hazırlanması gereken belgelerde farklılıklar gösterecektir. Bundan dolayı doğru vize türü belirlenmesi önemlidir. Ayrıca vizeye başvuru yapacak kişinin iş durumu, mesleği, iştigal konusu da önemlidir.

Vize türüne göre gerekli olan belgeler hazırlanmalı: Her vize türü başvurusu için hazırlanması gerekli olan ortak belgeler olduğu gibi, vize türüne bağlı olarak hazırlanması gerekli olan farklı belgeler de vardır. Vize türünüze uygun belgelerin hazırlanması gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki, talep edilen belgelerden farklı olarak konsolosluk ek belge talep edebilir. Bu noktada 20 Yılı aşkın tecrübeye sahip acentemiz, tecrübesi sayesinde sizleri doğru şekilde yönlendirerek, maddi ve zaman kaybına uğramadan vize başvurunuzu tamamlamış olacaksınız.

Vize Başvurusu için randevu alınması: Vize evrakları hazırlandıktan sonra sistem üzerinden online randevu alınması gerekmektedir. Randevu işlemlerimiz İsrail Vize ekibimiz tarafından alınmaktadır.

Vize Evraklarının Teslim Edilmesi: Randevu gün ve saatinde İsrail Konsolosluğu vize merkezine İsrail Vize başvuru evrakları verilerek başvuru işlemi tamamlanmış olur. İsrail Vizesi için parmak izi gerekmediğinden başvuru sahibinin başvuru esnasında bulunmasına gerek yoktur. 

Not: İsrail Büyükelçiliği vize başvuru işlemlerinin daha kolay yapılabilmesi için, Türkiye illeri arasında bir ayrım yapmadan her Türk Vatandaşı için, hem Ankara hem de İstanbul Vize Başvuru Merkezlerini vize başvurularını kabul etmeleri için yetkilendirmiştir.

İsrail Vize Randevusu

İsrail Vize Başvurusu yapılabilmesi için İsrail Vize Randevusu alınmış olması gerekmektedir. Vize randevusu alınmamış başvurular kabul edilmez. Başvuru yapacağınız vize türüne göre belgeler hazırlandıktan sonra vize ekibimiz sistem üzerinden vize başvuru merkezinin başvuru için müsait olunan ilk tarih ve saate randevunuzu alır. Bayram, Yılbaşı, yaz tatili gibi

konsolosluğun yoğun olduğu dönemlerde randevular ileri tarihlere verilebilmektedir. Bundan dolayı bu dönemlerde yapılacak başvurularda, randevuların erken alınmasında yarar olacaktır.

İsrail Vizesi için parmak izi gerekmediğinden başvuru sahibinin başvuru esnasında bulunmasına gerek yoktur.  Fakat Vize randevusu gün ve saatinde, İsrail Vize başvuru merkezine evraklarınız teslim edilmemesi durumunda randevunuz iptal olur ve yeniden randevu alınması gerekir.

Randevu esnasında İsrail Vize Başvuru personelimiz randevu formunu belgelerle beraber başvuru merkezine getirecektir. Başvuruyu kendiniz yapmanız durumunda bu forumun beraberinizde getirilmiş olması gerekmektedir. Aksi takdirde başvuru merkezi başvurunuzu kabul etmeyecektir.

İsrail Büyükelçiliği ve Konsoloslukları Türk ve İsrail ulusal bayramları süresince kapalı olduğunda bayramlarda İsrail Vize başvurusu alınmamaktadır. Resmi tatiller İçin tıklayınız.

Not: İsrail Konsolosluğu İsrail Vize işlemleri için Türk vatandaşlarından parmak izi istememektedir. Covid-19 süreci öncesinde İsrail Konsolosluklarında İsrail Vize başvurusu için Konsolosluğa gelen kişilerin geliş zamanına göre başvurusu alınırdı. Covid-19 Süreci sonrasında İsrail Vize başvurusu için randevu sistemine dönülmüştür. Online İsrail Vize randevu almanız gerekmektedir.

İsrail Vize Ücreti 2021

İsrail Devleti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından A/2 Öğrenci Vizesi ve A/3 Din Adamları Vizesi için ücret talep etmektedir. Türk Vatandaşları için diğer vize türlerinden ücret talep etmemektedir. Fakat Türkiye’de ikamet eden diğer ülke vatandaşlarından bütün İsrail Vize türleri için ücret talep edilmektedir. İsrail Vize ücretleri başvuru yapılacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. İsrail Vize Ücreti 2021 detaylı bilgisi için lütfen “İsrail Vize Ücreti 2021” sayfamızı tıklayınız.

İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Umama mahsus Bordo pasaport sahibi T.C. vatandaşlarının İsrail’e yapacakları seyahatler için almaları gerekli olan İsrail Vizesi ile ilgili olarak en çok sorulan sorulardan bir tanesi olan “İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar?” sorusunun ne yazık ki tek bir cevabı yoktur.

Vize almaya karar verilen andan sonra vize başvurusunun tamamlanıp vizeyi elinize almanız arasında geçen zaman normal şartlar altında 7 ile 10 iş günü arasındadır.

İsrail Vizesi işlemleri sonuçlanma süresinin pek çok şarta bağlı olarak değişiklik göstermesi olasıdır:

– Resmi tatil, bayram, yaz tatili, sömestri tatili, festival gibi dönemlerde randevunun alınması ve vizenin çıkma süresi uzayabilir.

– Başvuru evraklarının hazırlanması aşamasındaki gecikmeler, eksiklikler ve hatalar olabilir.

– Konsolosluk tarafından ek belge talep edilmesi durumunda süre uzayabilir.

Bu veya benzeri sebeplerden dolayı vize başvurusu ve sonuçlanma süresinde gecikmeler yaşanabilir.

Not: Ligarba Turizm İsrail Vize servisi olarak,  İsrail Vize başvurularınızı seyahatinizden en erken 3 ay, en geç 1 ay önce başlatmanızı tavsiye ederiz.

İsrail Vize Reddi

İsrail Vize başvurularınızın reddedilmesinin pek çok nedenleri vardır. Vizenin reddedildiğine dair konsolosluk onaylı vize ret mektubu verilir. Bu dokümanda vizenin ret sebebi belirtilir. Vize başvurunuzun reddedilmiş olması paniğe sebep olmamalıdır. Öncelikle vize ret mektubunda işaretlenmiş olan vize ret sebebi incelenmeli ve nedeni anlaşılmalıdır.

Eğer belirtilen işaretli sebep sizin için doğru olmadığını düşünüyorsanız, karara itiraz edebilirsiniz. İsrail Konsolosluğu vize bölümüne hazırlayacağınız itiraz dilekçesi ile karara itiraz edebilirsiniz. İtiraz dilekçesi standart bir formatı yoktur. Net ve açık şekilde hazırlayacağınız dilekçeyi, konsolosluk vize bölümüne sunarken, yanına destekleyici ekstra dokümanlarınız varsa bunları da eklemelisiniz. İtiraz dilekçeniz, vize ret kararının tarafınıza ulaşmasından sonra maksimum 30 gün içerisinde konsolosluğa teslim edilmiş olması gerekmektedir. Dilekçeyi kargo ile gönderiyorsanız kargoda meydana gelebilecek muhtemel gecikmeleri de hesaba katmanız gerekmektedir.

İsrail Vize reddi mektubunu incelediğinizde, sebeplerinin makul olduğunu düşünüyorsanız, karara itiraz etmek yerine yeniden vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Yeni vize başvurusunda bir önceki başvurudaki hataların düzeltmeniz gereklidir. Aksi takdirde tekrar ret alma ihtimaliniz yüksektir. İlk vize başvurunuzun reddedilmiş olması nedeniyle ikinci başvuruda oldukça titiz belge hazırlığı yapmanız gerektirir. Çünkü ilk başvurunun reddedilmiş olması, ikinci başvuru için de negatif bir referans taşımaktadır.

Not: İsrail Vize reddi, ret durumunda nasıl davranılması gerektiği, itiraz mı edilmeli yoksa yeni başvuruda mı bulunulmalı gibi detaylar için detaylı sayfaya gidiniz.

İSRAİL VİZE TÜRLERİ
Turistik İsrail Vizesi
Ticari İsrail Vizesi

Yorum Yazın

Bu site; spam mesajları azaltmak için Akismet kullanmaktadır.