Top
 

İngiltere Vizesi

İNGİLTERE VİZESİ

İngiltere Birleşik Krallığı geçtiğimiz yıllarda aldığı kararla Avrupa Birliği’nden çıkmıştır.  Bu nedenle 2021 yılından itibaren  Schengen vizeniz ile İngiltere‘ye seyahat edemezsiniz. Almış olduğunuz İngiltere vizesi ile de aynı şekilde Schengen ülkelerine seyahat edemezsiniz. Aldığınız Birleşik Krallık vizesi ile İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda ‘ya seyahat etme hakkınız vardır. Ancak vizeniz İrlanda Cumhuriyeti ‘nde geçerli değildir. İrlanda Cumhuriyeti’ne seyahat gerçekleştirmek isteyen kişiler, öncelikle İngitere’ye ziyaret gerçekleştirmek zorundadır. Bu ziyareti gerçekleştiren kişilerin İrlanda Cumhuriyeti’ine geçmelerine müsaade edilmektedir.

İngiltere Krallığı Türkiye vatandaşlarından Umumi (bordo) pasaport, Hususi (yeşil) pasaport ve Hizmet (gri) pasaport sahipleri vizeye tabidir. Ancak Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değildir. İngiltere vizesi seyahat amacınıza göre 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık şeklinde düzenlenir.

İhtiyacınız olan İngiltere vize tipini belirleyebilmek ve gerekli tüm evrakları hazırlayabilmek için Ligarba turizm Vize Departmanımız ile iletişimize geçmeniz , Vize başvurunuzun titizlikle hızlı ve sorunsuz ilerlemesini sağlayacaktır. Vize başvurularında gerekli olan otel ve uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası gibi hizmetleri acentamız sağlamaktadır

İngiltere vizesi İngiltere Büyükelçiliği tarafından incelenir ve konsolosluklar tarafından yürütülür. Hizmet aldığınız acentamız vize onayı yada reddi gibi konularda yetkili değildir.

Başvuru yapacağınız İngiltere vizesi türüne göre uygun evrakları hazırlamanız ve başvuru formunu doğru bir şekilde hazırlamanız büyük önem taşır. Başvurudan önce gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamış olmanız gerekir.

İNGİLTERE VİZESİ BAŞVURU İŞLEMLERİ

İngiltere vizesi için öncelikle online başvuru kaydınızın oluşturulması gerekir. Kaydınızı oluşturduktan sonra yetkili başvuru merkezinden randevu alabilirsiniz. Deneyimli acenta çalışanlarımız başvuru kaydınızın oluşturulmasından itibaren sizlere vize işleminizde destek olacaklardır. Daha önce biometrik bir kayda sahip değilseniz randevu gününüzde bu kaydı oluşturmalısınız.

İngiltere vize başvurusunun en önemli kısmı başvuru formunun eksiksiz doğru ve İngilizce doldurulmasıdır. Bu formu sizin adınıza Ligarba Turizm profesyonel danışmanınız dolduracak ve yanlış veya eksik form sunma sebebiyle vize sürecinin uzaması gibi bir durum yaşamanızı önleyecektir.

İngiltere vize işlemleri TLS Contact yetkili kurumu aracılığı ile yapılır. Ligarba Turizm ekibi vize başvurusu olumlu bir şekilde sonuçlanana kadar her aşamada yanınızda olacaktır

İNGİLTERE VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Aşağıda listelenen İngiltere vizesi gerekli evrakları genel evraklar niteliğindedir. Vize başvuru amacınıza göre mesleki ve maddi evraklar da başvuru dosyanıza eklenir. Tüm bunlara ek olarak Konsolosluk sizden ek evrak talep edebilir, alternatif bir belge isteyebilir ve sizi görmek isteyebilir. 

İngiltere vizesi için gerekli evraklar son 3 ay içerisinde alınmış olmalıdır. 

İngiltere Vizesi Başvuru Formu : Başvuru formunuz eksiksiz ve okunaklı bir biçimde doldurulmuş ve imzalanmış bir şekilde dosyanızda olmalıdır.

Pasaport : Pasaportunuzda kimlik bilgilerinizin okunabilir durumda olması, seyahatinizin sonrasında en az 6 ay geçerliliği olması ve iki sayfası boş olmalıdır. Eğer eski pasaportlarınızda İngiltere vizeniz varsa bunlar da sunulmalıdır.

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt belgesi : Yetkili makamlardan alınmış olan bu belgeniz okunabilir ve güncel tarihli olmalıdır.

Vize Talep Dilekçesi : Seyahatinizin amacını, süresini, seyahat planınızı ve maddi olarak nasıl karşılayacağınızı beyan eden bir dilekçe olmalıdır.

Davet Mektubu : Seyahatiniz bir kişiyi ziyaret amaçlı yada iş amaçlı ise İngiltere’de ki kişi yada firma size bir davet mektubu göndermelidir.

Seyahat Sigortası : Uluslararası şartları karşılamaya sahip bir seyahat sağlık sigortası olmalıdır. 

Vize Ücreti Dekontu : İngiltere vize başvurunuz için ödediğiniz başvuru ücretine ait banka dekontunuz dosyanızda bulunmalıdır.

Yukarıda belirtilen evraklar İngiltere vizesi için ortak evrak listesidir. İngiltere vize uzmanlarımızla yapacağınız görüşmede size İngiltere vizesi için gerekli evrak listesinin ilgili vize türüne göre gönderilmesi sağlanacaktır. İngiltere turistik vize veya ticari vize başvurusu yapmak için online formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı ve ardından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden bir randevu almalısınız. Yapacağınız en küçük bir hatada vize başvurunuzun reddedilme ihtimali ortaya çıkaracağı için İngiltere vizesi ile ilgili tüm işlemleri sizin adınıza profesyonelce yürüterek başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayacak olan Ligarba Turizm vize uzmanlarımıza danışmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz. Vize uzmanlarımıza destek hattından ulaşabilirsiniz

İNGİLTERE VİZESİ KAÇ GÜN İÇERİSİNDE ÇIKAR?

İngiltere, ülkemizden turistik, ticari ve eğitim amaçlı seyahat eden çok ciddi sayılarda ziyaretçi ağırlamaktadır, bu sebeple özellikle bayram ve tatil dönemlerinde vize merkezlerinde yoğunluklar yaşanmaktadır. Resmi olarak 15 iş günü sürebilen vize değerlendirmesi genellikle 7-10 iş günü içerisinde sonuçlansa da Ligarba Turizm ekibi olarak başvurunuzu İngiltere’ye varmak istediğiniz tarihten en az 45 gün önce yapmanızı tavsiye ederiz.

İngiltere vizesine oturum amaçlı bir başvuru yaparsanız, işlemleriniz başvuru tarihinden itibaren 12 hafta ile 24 hafta arasında tamamlanmaktadır.

İNGİLTERE VİZESİ REDDİ 

İngiltere vize reddinin en önemli sebepleri;

  • Eksik evrak beyanı
  • Yanlış veya kasıtlı yanıltıcı beyan
  • Yanlış vize kategorisine başvuru yapılması
  • Sahte veya doğru olmayan bilgilerin beyanında İngiltere vizeniz red olunacaktır.

İngiltere vizeniz reddedildikten sonra herhangi bir zamanda tekrar başvuru yapabilirsiniz. Ancak tekrar red almamanız için önceki başvurunuzda yapılan hataların ya da eksik kısımların bilinmesi gerekir. Vize reddinden sonra yapılan başvuruda eksik kısımlar tamamlanmalı ya da hatalı kısımlar düzeltilmelidir. 

İngiltere vizesinde dikkat edilmesi gereken belki de en önemli konu;
İngiltere vize başvurusunda bulunacak kişinin eksik veya hatalı beyanını İngiltere Hükümeti bilinçli yapılmış sayabilmekte ve kişiye 10 yıl süre ile İngiltere vize reddi verebilmektedir. Bu sebeple eksiksiz ve hatasız başvuru yapmak İngiltere vizesinde çok önemlidir.

İngiltere vizesinde ret cevabı alan bir kişi için yapılması gereken ilk şey kişinin nerede hata yaptığını, ne sebeple İngiltere vize reddi aldığını bulması olacaktır. 
İngiltere vize ret cevabı alırsanız bu aldığınız ret kağıdı İngilizce olacaktır. Bu ret cevabını iyi bir analiz ettirmek gerekir ki nerede hangi hatayı yapmış olabileceğiniz belirlensin aksi takdir de vize başvurunuz yine vize reddi ile sonuçlanacaktır

Vize reddinizden sonra başvuru ücreti ve harç bedeli size iade edilmez. Ücretler gibi başvuru evraklarınız da size geri verilmez.

 

 

 

 

 

İNGİLTERE VİZE TÜRLERİ
Turistik İngiltere Vizesi
Ticari İngiltere Vizesi
İngiltere Aile Ziyaret Vizesi

Yorum Yazın

Bu site; spam mesajları azaltmak için Akismet kullanmaktadır.