Top
 

Hollanda Vizesi | Schengen Vizesi

Hollanda Krallığı Türk vatandaşlarından Hususi (bordo) pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Ancak Hususi pasaport (yeşil pasaport), Hizmet pasaportu (gri pasaport) ve Diplomatik pasaport (siyah pasaport) sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile vizeye tabi değillerdir. Hollanda Schengen vizesine üye bir ülkedir. Hollanda vizesi ile diğer Shengen ülkeleri ziyaret edilebilir. Ancak Hollanda’dan vize alarak diğer Schengen ülkelerine gitmek isteyenler öncelikle Hollanda’ ya giriş yapmak zorundalardır. Hollanda vizesi alarak diğer Schengen ülkelerine direkt giriş yapılamamaktadır. Vize başvurunuz seyahat tarihinizden en az 4 hafta önce yapılmış olmalıdır.

HOLLANDA VİZE TÜRLERİ
Turistik Hollanda Vizesi
Hollanda Ticari Fuar Şoför Vizesi
Hollanda Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi
Hollanda Transit Vizesi
  1. Pasaport :Seyahat tarihinizin bitişinden itibaren en az 3 ay süresi ve vize için en az 2 boş sayfası olan, veriliş tarihi 10 yılı geçmemiş pasaport aslı. Eski pasaportlarınızın ve vizelerinizin fotokopisi sunulmalıdır.
  2. Fotoğraf: 2 Adet yeni çekilmiş, arka fonu beyaz, önden çekilmiş; yüz, alın, kulak ve boyun, açık olan (dini nedenlerden dolayı başörtüsü takılabilir.), gözlüksüz yeni çekilmiş fotoğraf.
  3. Başvuru Formu: Başvuru formu gerçeğe uygun şekilde doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. Başvuru sahibi 18 yaşından küçükse forma iki ebeveynin yada yasal velinin imzası gerekmektedir.
  4. Uçak Bilet Rezervasyonu: Kişinin Türkiye ‘ye geri dönme durumunda gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu.
  5. Seyahat Sigortası: Bütün Schengen ülkelerinde geçerli, tüm seyahat süresini kapsayan, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakkım yada acil hastane masraflarını kapsayan en az 30.000 Euro teminatlı Seyahat ve Kaza Sigortası.
  6. 3. Ülke Vizesi: Kişinin seyahat edeceği üçüncü ülkeye ait vize.  Eğer üçüncü ülkeye vize gerekmiyorsa; Seyahat amacınızı gösteren evraklar, gidilecek ülkeye ait davetiye, otel rezervasyonu, tapu vb. mali durumunuzu gösteren son dönemlere ait evraklar; tapular, ruhsatlar, kira kontratları, maaş bordroları vb.
  7. Başvuru Sahibi 18 Yaşından Küçükse:Başvuru sahibi 18 yaşından küçükse ve yalnız yada sadece bir velisi ile seyahat ediyorsa; Ebeveyninden noter tasdikli orjinal muvafakatname gerekmektedir. Yalnız seyahat eden çocuklarda ayrıca beraberinde seyahat eden ve reşit olan kişiye ait noter tasdikli vekaletname gerekmektedir. Ebeveynlerin kimlik fotokopisi de muvafakatname ile birlikte sunulmalıdır.

Yorum Yazın

Bu site; spam mesajları azaltmak için Akismet kullanmaktadır.