Farklı Ülkelerin Farklı Kahve Türleri

11 Haziran 2020
582
Farklı Ülkelerin Farklı Kahve Türleri

Şekerli, bol köpüklü ya da fazlasıyla sert…

Herkesin kahve tercihi farklı.

Kahvenin değişmeyen lezzeti ise asırlardır aynı!

Farklı ülkelerden bilinmesi gereken kahve türlerini sizler için derledik…

Vietnam Yumurtalı Kahve Ligarba Turizm

Yumurtalı Kahve – Vietnam

Yumurtalı Kahve (Vietnam)

Durun, hemen yüzünüzü asmayın! Farklı lezzetlere açık olmak önemli. Vietnam da bu mottoya uyarak yumurtanın tadını kahve ile birleştiriyor. Nasıl mı? Yumurta sarısı, şeker, süt, tereyağı ve peyniri karıştırıp sıcak kahvenin üzerine dökerek… Bu kahveye İsveç, Norveç ve Macaristan gibi ülkelerde de rastlayabilirsiniz.

Baharatlı Fas Kahvesi

Baharatlı Kahve – Fas

Baharatlı Kahve (Fas)

Fas kültürü son derece özgün lezzetlere sahip. Kahve de bunlardan biri! Bildiğiniz gibi Fas’a dair her şeyin içinde bir miktar baharat bulunuyor. Yemek, boya veya tedavi… Her alanda baharata rastlamak mümkün. Kahveyi de baharatla harmanlıyorlar. Fas turları sırasında bu servis fazlasıyla ilgi görüyor. Bu kahvenin içinde muskat, susam ve tarçın gibi farklı tatlar mevcut.

Frappe Yunanistan

Frappe – Yunanistan

Frappe (Yunanistan)

Bu kahveyi farklı kahvecilerde denemiş olabilirsiniz. Frappe en yaygın olarak Yunanistan’da tüketiliyor. Soğuk olarak tercih ediliyor. Soğuk süt, buz, şeker ve Nescafe birleşince ortaya bu serinletici lezzet çıkıyor. İnce uzun ve buzlu bir bardakta servis ediliyor. Yunanistan’a yolunuz düşerse herkesin elinde Frappe görebilirsiniz.

Konserve Kahve Japonya

Konserve Kahve – Japonya

Konserve Kahve (Japonya)

Lezzet arayışında çılgınlığın sınırı yok! Japonların tat seçiminde de konserve kahve var. Bu kahveler marketlerde ve kahve makinelerinde satışa sunuluyor. Kışın sıcak, yazın ise soğuk servis ediliyor. İlginç bir deneyim olabilir.

Cafe de Olla Meksika

Cafe de Olla – Meksika

Cafe de Olla (Meksika)

Bu kahve kil kaplarda hazırlanıyor. Aromasını ise tarçın ve piloncillo adı verilen Meksika’ya özgü esmer şekerden alıyor. Genellikle soğuk iklime sahip yükseklerde ve kırsal bölgelerde daha fazla tüketiliyor.

Pharisaer Almanya

Pharisaer – Almanya

Pharisaer (Almanya)

Türk kahvesi ne kadar Türkiye’ye özgü ise bu kahve de o denli Almanya’ya özgü! Kahve familyasının en efsane alternatiflerinden biri… Nasıl mı yapılıyor? Kahve ile alkol kültürünün harmanlanması ile oluşuyor. Rom, çırpılmış krema ve filtre kahve birleşerek benzersiz bir uyum yakalıyor. Almanya’nın sokaklarında bu nefis tada hayran kalabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın