En Yakışıklı Erkekler Hangi Ülkelerde Yaşıyor?

29 Nisan 2018
1283
En Yakışıklı Erkekler Hangi Ülkelerde Yaşıyor?

“Güzellik” kavramının ilk kez erkekler için kullanıldığını biliyor muydunuz? Yani evvel zamanda estetik olan erkek bedeni, kusurlu ancak işlevsel olan ise kadın bedeniydi. Antik yunanda ortaya çıkan ve erkek vücudu için kullanılmaya başlanan kavram sonraları kadınların tekeline geçmiştir. O yıllarda kadın doğurganlığı ile öne çıkan, neslin devamını sağlayan, bu yüzen de sıklıkla kilolarıyla resmedilen önce “anne” iken, erkek güzelliğin simgesiydi. Şimdi ise tam tersi! Rus kadınlarından, Ukrayna’nın sarışınlarından, latin güzellerin kavruk tenlerinden söz edilirken, erkekler gölgede gizlenir!  

Bunda çağın ana akım beğeni algısının çeşitlenmesinin de etkisi yüksektir. Mesela yakışıklı değil ama karizmatik diye bir kavram türemiştir. Sivri burunlu, saçsız erkekler zeki ilan edilirken, kara yağız, baby face gibi türlü kavram oluşmuş, erkeklere sadece güzel demek mümkünsüz olmuştur. Biz yine de öne çıkan özellikleri çeşitli olsa da dünyanın en yakışıklı erkeklerini sizler için listeledik.

 


Elinde hamuru, üstünde yılın kombini, İtalya’nın şef yakışıklıları!

Şimdi eğri oturup doğru konuşalım, İtalyan erkeği diye bir gerçek var! Eli un tutan erkeklerin başrolünde yer aldığı malum çikolata reklamlarından mı, kadın ruhundan anlayan zarif havalarından mı, yoksa yazlık memleketten olmanın verdiği sıcakkandan mı bilinmez ama konumuz “yakışıklı” ise, bakımlı, kavruk tenli, renkli gözlü İtalyanların ideal erkek olma alanında bariz bir iddiası var. Türkiye’nin güney kesiminde yaşayan erkeklere benzedikleri, tanıdık bir sima oldukları için Türkler tarafından beğenildikleri muhakkak ama en önemlisi sahip oldukları incelik! Görüntü tek başına donuk bir fotoğraf karesidir ama insan göründüğünün çok daha fazlası. İtalyan erkekleri dünyada mumla aranan son romantikler olarak biliniyor.

 


İngiltere’nin kasvetli şıkları, kraliyet adaplıları!

Moda haftaları İtalya’da yapılsa da güneyin sıcağında giyinmekten çok soyunmaya meyilli olan İtalyanların kıyafetlerinden önce fit vücutları ve etkileyici ten renkleri konuşulur. Ama İngilizlerin, kraliyet soyundan gelen mağrur duruşlarına eşlik eden etkileyici aksanları ve sahip oldukları derin kültür onlara bambaşka bir imaj kazandırır. Yaşadıkları kasvetli ve serin iklimde, mesafeli birer centilmen olan İngiliz erkekleri, görgü kurallarını bir hayli önemserler. Soğuk görünümleri onlara ekstra bir karizma kazandırırken, şık ve elit giyimleri de bir hayli beğeni toplar. Fazla samimiyetten hoşlanmayan, laubaliliğe hiç gelemeyenler için İngiliz erkeklerinin mesafeli duruşu, takdire şayandır.

 


Danimarka’nın ezber bozan sarışınları!

Kavruk tenden gına geldi, sıcakkan canımıza yetti diyorsanız, sırada Danimarka’nın sınırları içinde saf ırk olmayı başarmış, bembeyaz tenleri, sapsarı saçları, masmavi gözleriyle kadını erkeği fark etmeksizin farkını koruyan bir millet var! Herkes kara yağıza yakışıklı demez, koyu ten sevmez! Danimarkalı erkekler ne soğuk ne de sıcak serin ülkenin insanlarıdır. Çoğunluğun tercih etmediği, yakışıklı klasmanına sokmadığı bir rengi varmış gibi görünse, fiziksel özelliklerine eklenen ten ve saç rengi bir hayli ilgi çekicidir ve yakışıklı erkekler listesine kolaylıkla girmeyi başarır.

 


İspanya’nın sıcak kanlı kavruk delikanlıları!

Flamenko denince akla kadınların topuk vuruşları, İspanyol çingenelerinin yaşadığı acı, hüzün gelir ancak zihinde ilk canlanan kulağı çiçekli, kırmızı lambada elbiseli kadınlar olur! Esasen eşli bir dans olan Flamenko’da erkeklerin etkileyici performansları göz ardı edilemeyecek kadar etkileyicidir. Sanatseverler için İspanya harika bir destinasyondur, öyle ki tiyatro, müzik, dans sokaklarına taşmış, adım başı rastlanır olmuştur. İspanyol dili de oldukça keyifli bir melodi içerir ve erkekleri yine güneyin sıcakkanlı insanlarının harika örneklerini verir. Konu İspanyol erkekleri olunca coğrafyayı göz ardı etmek mümkün değil! Deniz, kum, güneş.. keyif dolu hayatlarının içinde romantik olmak konusunda İtalyan’larla yarışan bu erkekler, rahat görünümleri ve salaş tarzlarıyla dikkat çekerler.

 


Fransa’nın entelektüel sohbetli zarif beyefendileri!

Fransız diline hayran olanlarla kaba bulanları teraziye koysak, kimin ağır basacağını tahmin edemeyiz ancak bildiğimiz tek şey Fransız erkeklerinin oldukça beğenildiği, yakışıklı oldukları bilgisinin uzun zaman önce tartışmaya kapandığı. Duruşlarından entelektüellik akan, kibarlıklarıyla insanı neredeyse mahcup eden bu erkekler, görünümleriyle de bir hayli dikkat çekicidirler. Sanatın her telini çalan, aşıklarıyla nam salan bir ülkede erkek olmak da şans doğrusu.

*Bu bir sıralama değildir 🙂

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın