Dünyanın En Güzel Kadınlarının Yaşadığı 3 Ülke!

19 Mayıs 2019
470
Dünyanın En Güzel Kadınlarının Yaşadığı 3 Ülke!

Güzellik göreceli bir kavram, orası ayrı. Fakat bazı gerçekler var ki dünya çapında düzenlenen yarışma jürileri tarafından onaylı. Genel bir yargıda bulunmak belki de pek doğru değil. Fakat istisnaların kaideleri bozmadığı su götürmez bir gerçektir. Bugün dünyanın en güzel kadınlarının yaşadığı üç ülkeyi ele aldık, taçlı güzelleriyle de tespitlerimizin doğruluk payını arttırdık.

Filipinler

Pasifik okyanusunun batısında bulunan bir Asya ülkesi olan Filipinler, irili ufaklı 7 binden fazla ada ve adacıktan oluşuyor. Belki tahminlerinizin biraz üzerinde fakat Filipinler’de resmi verilere göre tam 105 milyon insan yaşıyor. Filipinli halkının ne kadar arkadaş canlısı ve misafirperver olduğu ise neredeyse tüm kaynaklar tarafından altı çizilerek belirtiliyor. Mutfağından, kültüründen bahsetmeye birkaç satır yetmez. Festivalleri, doğal güzellikleri paha biçilemez. Ve tabii bir konu daha var ki bahsedilemeden geçilmez. Hafif çekik gözleri, ekvator iklimini içinde taşıyan bedenleriyle Filipinli kadınlar, güzellikleriyle resmen bir dünya markası. 2018 Miss Universe’te Catriona Gray de bunun bir numaralı kanıtı.

Venezuela

Venezuela devleti, ülkede yaşayan kadınlara yarışmalarda başarılı olabilsinler diye küçük yaştan itibaren destek veriyor. Destekten kasıt, estetik ameliyatlar için maddi yardım. Konunun doğruluk payı tartışılır fakat Venezuela’nın kainat güzellik yarışmalarındaki başarısı tartışmaya tamamen kapalı bir konudur. Karayip Denizi’nin güneyindeki bu Latin Amerika ülkesi, 1970’lerden bu yana birçok kez bu iddiasını zaten kanıtlamış durumda, kadınların yarışmalar için 12 yaşından itibaren sıkı bir eğitimden geçtikleri ise herkesin kafasındaki büyük bir muamma.

İsveç

Sıra güzel kadınlarıyla ünlü bir diğer ülkeye geldi. İskandinavya yarımadasında, Norveç ve Finlandiya’nın arasında bulunan İsveç’i popüler kılan sadece ekonomisi ya da çikolataları değil. İsveçli kadınların 1950’li yıllardan beri güzellik yarışmalarında aldığı dereceler İsveç’in kaynaklarda “dünyanın en güzel kadınlarının yaşadığı ülke” olarak geçmesini sağladı. 1955 yılında Hillevi Rombin’in kainat güzeli seçilmesi aslında sadece bir başlangıçtı. Havasından mıdır suyundan mıdır bilinmez fakat İsveçli kadınlar güzellik konusunda diğer ülkelerle arayı fazlasıyla açtı.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın