Top
 

Çinli Akraba Ziyaret Vizesi (Q) | 2021

Sayfa İçeriği

Çin Akraba Ziyaret Vizesi(Q) , Aile bütünlüğünden yola çıkarak; Çin'de ikamet etmek isteyen Çin vatandaşı aile fertlerine ve Çin'de daimi ikamet hakkına sahip yabancı uyruklu vatandaşların aile fertlerine olduğu kadar çocuklarının uzun süreli Çin'deki aile ve yakınlarına verilmesi amacı ile ikamet etmek isteyen şahısların başvurularında verilen vize türüdür. Uzun süreli ikametler için Q1; kısa süreli ikametler için ise Q2 vizesi verilmektedir. İstenen en önemli detaylardan biri ise 2 Doz SINOVAC aşısı olunmak zorundadır. .Bu şekilde Çin Vizesine başvuru yapacak kişiler için başvuru evrakları şu şekilde olmalıdır ;

  • Pasaport (Başvuru tarihi itibari ile geçerlilik süresi 6 aydan fazla olan, ve en az iki boş vize sayfası bulunan yeni tip çipli bordo pasaportun aslı.
  • Fotoğraf ( 2 Adet ) (Arka fonu beyaz, ön cepheden çekilmiş, kulaklar görünür, beyaz kıyafet ve gözlük olmayan, mat kağıda basılmış fotoğraf. Fotoğraf ölçüleri ve özellikleri için tıklayınız.
  • Banka Hesap Cüzdanı ( Asıl ) (Bankaya en güncel durumu işletilmiş, içinde 10.000 TL veya karşılığı döviz bulunan banka hesap cüzdanı aslı, veya banka tarafından kaşelenip imzalanmış, kişinin bankadaki mevduat durumunu gösterir hesap döküm belgesi. Hesap döküm belgesi asıl olmalı ve imza yetkisine sahip kişinin imza sirküleri eklenmiş olmalı.
  • Nüfus Cüzdan ( Fotokopi ) (Nüfus cüzdan kopyası renkli veya siyah beyaz olabilir, fakat kimlik üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler net okunur şekilde olmalıdır.
  • Adli Sicil Kaydı (Kişinin adli sicil durumunu gösterir adli sicil kaydının e-devletten alınmış barkodlu hali. Adli sicil kaydı belgesinde ayrıca ARŞİV KAYDI da belirtilmelidir.
  • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Davet eden kişi ile aralarında 1. dereceden ilişki olduğunu gösteren vukuatlı nüfus kayıt örneğinin e-devletten alınmış barkodlu hali.
  • İş Yeri Lisans Belgesi ( Fotokopi) (Çin’den davet eden kişinin çalıştığı firmaya ait İş Yeri Lisans Belgesi fotokopisi. Örnek belge aşağıdadır.
  • Davet Yazısı (Çin’den davet eden kişi tarafından kendi el yazısı ile yazılmış, davet ettiği yakının adı – soyadı, pasaport numarası, kalacağı adresi ve kalacağı süreyi belirtir dilekçe.
  • İkametgah Belgesi / Senedi (Kişinin ikamet durumunu gösterir İkametgah senedinin e-devletten alınmış barkodlu hali.
  • Aşı Kartı ( E-Nabız sistemi veya HES uygulaması üzerinden alınmış 2 Doz aşınında detaylarını gösteren Aşı Kartı )

Çinli Akraba Ziyaret Vizesi için Gerekli Belgeler

Pasaport
Başvuru tarihi itibari ile geçerlilik süresi 6 aydan fazla olan, ve en az iki boş vize sayfası bulunan yeni tip çipli bordo pasaportun aslı.
Fotoğraf ( 2 Adet )
Arka fonu beyaz, ön cepheden çekilmiş, kulaklar görünür, beyaz kıyafet ve gözlük olmayan, mat kağıda basılmış fotoğraf. Fotoğraf ölçüleri ve özellikleri için aşağıdaki örnek fotoğrafı inceleyiniz.
Banka Hesap Cüzdanı ( Asıl )
Bankaya en güncel durumu işletilmiş, içinde 10.000 TL veya karşılığı döviz bulunan banka hesap cüzdanı aslı, veya banka tarafından kaşelenip imzalanmış, kişinin bankadaki mevduat durumunu gösterir hesap döküm belgesi. Hesap döküm belgesi asıl olmalı ve imza yetkisine sahip kişinin imza sirküleri eklenmiş olmalı.
Otel ve Uçak Bilet Rezervasyonu
Kişinin Çin'e yapacağı turistik seyahate uygun, uçak bileti ve otel rezervasyon kopyası. Bilet ve otelin satın alınmış olmasına gerek yoktur, sadece rezervasyon yapılmış olması yeterlidir.
Nüfus Cüzdan ( Fotokopi )
Nüfus cüzdan kopyası renkli veya siyah beyaz olabilir, fakat kimlik üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler net okunur şekilde olmalıdır.
Adli Sicil Kaydı
Kişinin adli sicil durumunu gösterir adli sicil kaydının e-devletten alınmış barkodlu hali. Adli sicil kaydı belgesinde ayrıca ARŞİV KAYDI da belirtilmelidir.
Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
Davet eden kişi ile aralarında 1. dereceden ilişki olduğunu gösteren vukuatlı nüfus kayıt örneğinin e-devletten alınmış barkodlu hali.
İş Yeri Lisans Belgesi ( Fotokopi)
Çin'den davet eden kişinin çalıştığı firmaya ait İş Yeri Lisans Belgesi fotokopisi. Örnek belge aşağıdadır.
Davet Yazısı
Çin'den davet eden kişi tarafından kendi el yazısı ile yazılmış, davet ettiği yakının adı - soyadı, pasaport numarası, kalacağı adresi ve kalacağı süreyi belirtir dilekçe.
İkametgah Belgesi / Senedi
Kişinin ikamet durumunu gösterir İkametgah senedinin e-devletten alınmış barkodlu hali.

Çin Grup Vizesi İçin Gerekli Belge Örnekleri

Çin Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Çin Vizesi Fotoğraf Ölçüleri

Çin Vizesi başvurusu için gerekli olan fotoğraf ölçüleri ve standartları

Ticari Çin Vizesi Çinli Firma Faaliyet Belgesi

İş Lisans Belgesi

Çinli akrabanın çalıştığı firmaya ait Faaliyet Belgesi

Çin Vizesi için gerekli belgeleri pdf formatında indir

Çinli Akraba Ziyaret Vize Belgeleri

Çinli Akraba ziyaret vizesi belgelerini indir.

Çin Vizesi Başvuru Formu İndir

Çin Vize Başvuru Formu

Çin vize başvuru formu indir.

ÇİNLİ AKRABA ZİYARET VİZE ÜCRETLERİ

Vize TürüKDV HariçKDV Dahil
Tek Girişli Vize161 USD170 USD
Çift Girişli Vize190 USD199 USD
6 Ay Çok Girişli 219 USD228 USD
1 Yıl Çok Girişli 298 USD307 USD
Bir sonraki duyuruya kadar sadece tek giriş vize verilecektir.

KONSOLOSLUK GİRİŞ / ÇIKIŞ GÜNLERİ

Konsolosluk GirişKonsolosluk Çıkış
PazartesiAynı Hafta İçindeki Cuma
SalıBir Sonraki Pazartesi
ÇarşambaBir Sonraki Salı
PerşembeBir Sonraki Çarşamba
Cumaİki Sonraki Perşembe

Yorum Yazın

Bu site; spam mesajları azaltmak için Akismet kullanmaktadır.