Çin’e Uçuşlar Ne Zaman Başlıyor?

6 Haziran 2020
654
Çin’e Uçuşlar Ne Zaman Başlıyor?

5 Haziran 2020 tarihli Pekin Haber Ajansı tarafından yayınlanan habere göre, Çin Sivil Havacılık Yönetimi; önümüzdeki hafta itibari ile Çin’e Uluslararası Uçuşları başlatabilecek 16 ülkenin ve henüz izin verilmeyen 17 ülkenin listelerini yayınladı. 

Çin Uluslarası Uçuşlar

Çin Uluslarası Uçuşlar

Yapılan duyuruya göre, önümüzdeki pazartesi gününden itibaren, daha önce uçuşları durdurulan 95 uluslararası hava yolu şirketi, Çin’in izin verilen 35 şehrine haftada 1 uçuş gerçekleştirebilecek. Bu şehirler; Pekin, Changzhou, Chengdu, Dalian, Fuzhou, Guangzhou, Guiyang, Harbin, Hangzhou, Hefei, Hohhot, Jinan, Kunming, Lanzhou, Nanchang, Nanjing, Nanning, Nantong, Ningbo, Qingdao, Quanzhou, Xiamen, Shanghai, Shenzhen, Shijiazhuang, Taiyuan, Tianjin, Wenzhou, Urumçi, Wuxi, Wuhan, Xi’an ve Yanji , Changchun, Changsha, Zhengzhou, Chongqing.

Uçmasına İzin Verilen ve Verilmeyen Ülkeler

Çin Uçuşları Ne zaman yeniden başlıyor

Önümüzdeki hafta itibari ile uçmasına izin verilecek olan 16 ülke; Cezayir, Afganistan, Azerbaycan, Kazakistan, Katar, Kenya, Ruanda, Madagaskar, Fas, Meksika, İsviçre, Brunei, Ukrayna, Irak, İran ve Vietnam. Bu ülkelere ait 20 hava yolu şirketi Çin’e haftada maksimum 20 uçuş yapabileceklerdir. 

Ayrıca, idari olarak yapılan / uçuş kısıtlamaları nedeniyle 17 ülkeden 31 havayolu şirketi şu an itibari ile uçuşlarına başlayamayacaktır. Bu ülkeler; Suudi Arabistan, İtalya, Avusturya, Macaristan, Kuzey Kore, Moğolistan, İsrail, Umman, Türkiye, Gürcistan, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan,Özbekistan, Maldivler, Mauritius ve Endonezya. 

8 Haziran itibari ile uçuşa başlayacak hava yolu şirketleri, Çin’e günde 4700 yolcu taşıyacaklardır. 

Uçuşların Artması için 4 Şart

Çin Uluslarası Uçuşları ne zaman başlıyor Ligarba Turizm

Sivil Havacılık İdaresi aşağıdaki 4 koşulun yerine gelmesi durumunda uçuş frekanslarının kademeli olarak artırılması mümkün olabileceğini bildirmektedir.

Çin Uluslarası Uçuşları ne zaman başlıyor Ligarba Turizm

  • Çin ile sıkı ekonomik ve ticari ilişkiler içerisinde bulunan ülkelerden olacak uçuşlar
  • Çin’e dönmek isteyen Çin vatandaşlarının kıyasen daha fazla bulunan ülkelerden yapılacak uçuşlar
  • Kovid-19 vakalarının düşük olduğu ve kontrol altına altına alınan ülkelerden yapılacak olan uçuşlar
  • Çin ile işbirliği içinde olan ve işe başlama ihtiyacı yüksek olan ülkeler. Güney Kore, Japonya, Almanya, Singapur, İngiltere, Fransa, İtalya ve İsviçre.

Havacılık uzmanı, Lin Zhijie’nin açıklamasına göre, dünyadaki virüs durumunun düzelmesine paralel olarak, Çin’e yapılacak olan uçuş frekanslarının kademeli olarak artırılacağını bildirmektedir.

Çin İç Hat ve Dış Hat Biletleri İçin Uzman Bilet Ekibimiz ile temasa geçiniz. 0850 888 89 88

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın