Top

Çin Vizesi Uygulamasında Güncelleme

30 Eyl

Çin Vizesi Uygulamasında Güncelleme

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğundan yapılan duyuruya göre; 4 Ekim 2018 tarihinden itibaren geçerli olacak olan yeni kurallara göre:

 1. Daha önce ticari vize ile 3 defa ve üzeri Çin’e giriş çıkış yapmış olan başvuru sahiplerinden resmi belediye davetiyesi talep edilmeyecektir. Çin’deki işbirliği yapmış olduğu firma tarafından gönderilen şirket davet mektubu ve kendi firma evrakları ile başvurularını yapabileceklerdir. Bu şartlarda başvuru yapacakların hazırlamaları gerekli belgeler için tıklayınız… https://ligarbatravel.com/ticari-cin-vizesi-m/#4

2.Daha önce kısıtlı sayıda ve özel durumlar göz önüne alınarak kabul edilen ekspres başvurular tamamen durdurulmuştur. 4 Ekim tarihinden sonra bir sonraki duyuruya kadar EKSPRES vize başvurusu kabul edilmeyecektir. Ticari Çin vizeleri konsolosluk tarafından verilme tarihini takip eden 3 ay içerisinde geçerli olduğundan dolayı, 3 ay içerisinde Çin’e seyahat etmeleri muhtemel kişilerin vize başvurularını son ana bırakmamaları önemle tavsiye edilmektedir. 

Seyahatlerin aksamaması için önemle duyurulur…

Comments:

 • esra aksan
  29 Ocak 2019 at 23:28

  Merhaba,

  Almanya’da çalışıyor ve yaşıyoruz. Çinli bir arkadaşımın davetiyesi ile turistik vize ile Çin seyahatine çıkmak istiyoruz. Çin Türkiye Konsoloslukları turistik vize kabul etmemesine rağmen, Hamburg Çin Konsolosluğu’na turistik vize başvurusu yapmamıza engel bir ibareye rastlamadım. Konuyla ilgili bilginiz var mıdır acaba? Bu kısıtlama türk vatandaşlarına mı yönelik genel olarak, yoksa türkiye’den yapılan başvurulara mı?

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   4 Şubat 2019 at 11:03

   Esra Hanım merhaba

   Çin Halk Cumhuriyeti 2016 Şubat ayından bu yana Türk vatandaşlarına bireysel turistik vize vermemektedir. Aynı durumun Almanya’daki Türk vatandaşları da geçerli olduğunu düşünüyorum. Avrupa pasaportlu kişiler turistik vize alabilmektedirler. Yine de siz bu durumu oradaki Çin konsolosluğundan teyit etmenizde fayda vardır. 5 kişi ve üzeri gruplarda turistik grup vizesi alınabilmektedir.

   Mutlu Günler
   Vize Departmanı

 • Beytullah orhan
  14 Aralık 2018 at 14:49

  Merhaba ,benim 2 vizem var 1kez giriş yaptım sadece daha evvel ticarii şirketim var alabilirmiyiz vize ,başvuruda bulunursa

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   15 Aralık 2018 at 20:50

   Beytullah bey merhaba

   Ticari Çin vize başvurularında eğer 3 defa giriş çıkışınız varsa Çin’de bağlantınız bulunan şirket üzerinden sağlayacağınız davet yazısı ile vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Fakat 3 girişten daha az girişi olanlar ya barkodlu resmi davet mektubu sağlamaları gerekir ya da firma davetiyesi ile başvuru yapılır ve vize başvuru sürecinin 2 – 3 ay kadar sürer. Sizin için bu iki alternatiften farklı bir seçenek bulunmamaktadır.

   Saygılarımızla
   Vize Servisi

Yorum Yazın

Bu site; spam mesajları azaltmak için Akismet kullanmaktadır.