logo
Ligarba Turizm 1994 yılında kurulmuş IATA üyesi A grubu seyahat acentasıdır. Çin konsolosluğunun Yetkili vize acentası olan Ligarba Turizm, Tüm dünya vize işlemleri, Çin Vizesi, Uçak Bileti, Otel Rezerbasyonları, Yurtdışı Kültür ve Fuar Turları, MICE, Incentive turlar düzenlemektedir. Türk Çin Kültür Derneği kuruluşudur.
+902122917373
[email protected]

BİZİ TAKİP EDİN:

+90 212 291 73 73
Top
Ligarba Turizm / Duyurular  / Çin Vize Başvurularında Önemli Değişiklik : Randevu ve Parmak İzi
24 Kas

Çin Vize Başvurularında Önemli Değişiklik : Randevu ve Parmak İzi

Çin Halk Cumhuriyeti’ne seyahat etmenin anahtarı konumunda olan Çin vizesi uygulamasında yeni döneme girildi. 4 Aralık 2017 tarihi itibari ile Çin vizesi başvurularında Online Randevu ve Parmak izi talep edilecektir. Süreç şu şekilde işleyecektir: Başvuru yapacak kişi veya Çin Konsolosluğu Yetkili Vize Acentası, vize başvurusu için gerekli olan vize başvuru evraklarını tamamlayıp; konsolosluk vize sistemi üzerinden online randevu alıp online başvuru formunu doldurduktan sonra, randevu tarihi ve saatinde Çin Konsolosluğu Vize merkezinde hazır bulunması gerekmektedir. Başvuru esnasında başvuran kişiden parmak izi alındıktan sonra vize başvuru süreci tamamlanmış olacaktır. Parmak izi her 5 yılda bir defa talep edilecektir. 4 Aralık tarihinden sonra bir defa parmak izi vermiş olan kişiler, daha sonra yapacakları başvurularda bizzat bulunmaları ve parmak izi vermelerine gerek yoktur. Daha önce olduğu gibi yetkili seyahat acentası üzerinden vize başvuru işlemlerine devam edebilirler.

Çin Halk Cumhuriyetine yakın zamanda seyahat etmeyi planlayan kişilerin, seyahatlerin aksamaması ve maddi- manevi zarara uğranılmaması için yeni uygulamaların dikkate alınması önem arz etmektedir.

Not:

Bu tarihten önce yapılmış olan başvurular etkilenmeyecektir.

Başvurularınızda Ligarba Turizm ayrıcalığını yaşamaya devam ediniz… Çin Vizesi Başvuru İşlemleri İçin Tıklayınız…

This post is also available in: enEnglish (İngilizce) zh-hans简体中文 (Modern Çince)

Leave a Reply:

Kayıt yapmaya izniniz yok