Çin, turizm ve kültür sektörlerinde Kovid-19’un yayılmasını önlemeye yönelik çalışma başlattı

6 Ağustos 2021
270
Çin, turizm ve kültür sektörlerinde Kovid-19’un yayılmasını önlemeye yönelik çalışma başlattı

Perşembe günü bir açıklama yapan Çin Kültür ve Turizm Bakanlığı, turizm sezonunun en hareketli döneminde yeni bir Kovid-19 salgını dalgası yaşayan ülkedeki turizm ve kültür sektörlerinde Kovid-19’un yayılmasını önlemeye yönelik çalışmaların artırıldığını duyurdu. Bakanlık yetkilisi Yu Changguo, düzenlediği basın toplantısında, bakanlığın tüm seyahat acenteleri ve çevrimiçi platformlardan seyahat hizmetlerine yönelik tekliflerinde yüksek ve orta riskli alanlardan kaçınmalarını, turizm mekanlarındaki Kovid-19 durumlarına özellikle dikkat etmelerini ve devam eden turları buna göre düzenlemeleri ya da iptal etmelerini istediğini dile getirdi.

Bakanlığın, hastalığa grup halinde yakalanmayı önlemek amacıyla turizm merkezlerine salgın önleme gerekliliklerine riayet etme çağrısında bulunduğunu belirten Yu, Çarşamba günü itibarıyla da ülkede doğasının güzelliğiyle ünlü yerlere yönelik en yüksek derecelendirme sınıfı olan A derecesine sahip bin 152 turizm merkezinin geçici olarak ziyaretçilere kapatıldığını sözlerine ekledi.

Turizm mekanları ve kültürel merkezlerden ayrıca, turist sayısını kısıtlama, kademeli ziyaret saatleri uygulama, ziyaretçileri kabul etmeden önce ateşlerini ölçme ve halka açık tesislerin sterilizasyonunu sağlama gibi salgını önleme tedbirlerini tam olarak uygulamaları da talep edildi. Yu, bakanlığın turistlerden seyahate çıkmadan önce ve seyahat sırasında yerel salgın önleme gereklilikleri hakkında bilgi sahibi olup bu gerekliliklere uymaları, yüksek ve orta riskli alanlardaki turizm merkezlerinden uzak durmaları çağrısında bulunduğunu söyledi.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın