Çin Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonuna Katıldık

29 Eylül 2017
1170
Çin Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonuna Katıldık

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 68. Yıldönümü Ankara’da Ç.H.C. Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen resepsiyonla kutlandı.

Resepsiyona Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ravza Kavakcı Kan”ın yanı sıra çok sayıda diplomatik misyon temsilcisi ile davetliler katıldı.

Programda Büyükelçi Sayın Yu Hongyang Çin kültürüne sundukları katkılar dolayısı ile İstanbul Üniversitesi Çin Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Doç.Dr. Eyüp Sarıtaş ve Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Doç.Dr. Giray Fidan’a plaket takdim etti. 


Programda misafirlere Ç.H.C. Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in kitabı ile Türk Çin Kültür Derneği tarafından tercüme edilmiş olan 10 kitaplık Çin Kültür seti hediye edildi.
Fuaye alanında ise “Prof.Dr. Bülent Okay’ın katkıları ile düzenlenen”Hayalimdeki Çin” konulu resim yarışmasında dereceye giren eserler sergilendi.
Resepsiyonda Türk Çin Kültür Derneği Başkanlık düzeyinde temsil edildi.

 

 

 

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın