Almanya vize yasağını güncelledi

2 Nisan 2021
573
Almanya vize yasağını güncelledi

Almanya ve diğer AB ülkeleri, Covid-19 nedeniyle vize kurallarını güncelledi. Türklere yine vize verilmeyecek. Özel şartlar dışında Avrupa seyahati ve vize randevusu alamayacak.

Önceki gün yenilenen “Ülkeye giriş kısıtlamaları” başlıklı açıklamada, “Türkiye’den Almanya Federal Cumhuriyeti’ne olan seyahat kısıtlamaları devam etmektedir” denildi. 90 günden az sürecek ziyaretler için geçerli vize veya TC Hizmet/Hususi pasaport sahiplerinin ancak ‘istisnai hallerde’ Almanya’ya seyahat edebileceği belirtildi.

Seyahatten önce ayrıca Almanya’ya ön giriş kaydının www.einreisemeldung.de adresinden yapılması gerektiği hatırlatıldı. Buna göre, Almanya’ya seyahat etmek isteyenler şartları yerine getirip ‘istisnai durumlar’da vize alanlar, en fazla 48 saat önce yapılmış bir Covid-19 testinin negatif sonucu olmak zorunda. Bu 48 saat, testin alındığı an değil, numunenin alındığı zamandan başlayacak ve 6 yaşından büyük herkesi kapsayacak.

Test sonucundan bağımsız olarak gidilen yerde, o eyaletin ya da ülkenin uygulamasına göre ortalama 10 gün karantinada kalınacak. Test sonucu 10 gün saklanacak. Ülkeye girişten beş gün sonra test yaptırıp negatif sonuç alınırsa, karantina sonlanabilecek. Transit yolculara ev karantinası yoktur. 

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın