Alışveriş Zamanı! Avrupa’nın En Meşhur Caddeleri!

5 Mart 2018
648
Alışveriş Zamanı! Avrupa’nın En Meşhur Caddeleri!

Dinlenmeyi değil hareketi sevenler için harika bir rota var sırada, AVM’lerde bunalan, açık havasız yapamayanlar için hem dünya kültürlerini keşfe hem ünlü markaların birbirinden iddialı tasarımlarını yakından görmeye gidiyoruz. Yerel kostümleri keşfetmeye de hazırsanız Ligarba Turizm ile birlikte alışverişe çıkıyoruz. Valizlerinize fazla eşya doldurup limiti aşmayın, yeni cicilere yer açın!

Avrupa’nın en renkli caddelerinde hem kültür hem de alışveriş turuna çıkıyor, ayaklarımıza kara sular inmeden de dönmeyi düşünmüyoruz. Kültür sanat kokan, büyülü mimariyle seyahatimize yeni bir soluk katan, eğlence mekânlarıyla mutluluk aşılayan rengârenk caddelere, moda rüzgârlarına kapılmaya gidiyoruz. Siz yatın, bizi beklemeyin 🙂

 


Milano, Galleria Vittorio Emanuele

Alışveriş denince akla moda gelir, moda denince ise kaçınılmaz olarak Milano! O halde ilk adımımız belli, şık bir kombin hazırlamayı, Milano sokaklarında salınırken kırmızı halıdaymış hissine kapılmayı ihmal etmiyoruz. Milano’ya da her hafta sonu gitmiyoruz. Dolayısıyla gitmişken hakkını bir güzel vermek istiyoruz. İtalyanlar tarafından dünyanın ilk alışveriş merkezi kabul edilen, Duomo Katedrali yakınındaki görkemli cadde öncelikle mimari ile büyülüyor sonra sıra sıra dizilen ünlü markalarıyla. Galleria Vittorio Emanuele Milano’da ziyaret edilmesi gereken mekanların başında geliyor. Tıpkı Vatikan gibi dört koridorun kesişiminden oluşan muazzam yapıda, Milano’nun en şık restoranları ve ünlü mağazaları bulunuyor. Dört yolun kesişiminde, galerinin orta noktasında bereket getirdiğine inanılan bir de Boğa heykeli bulunuyor. İnsanlar Boğa heykelinin üzerine bir parça toprak koyup kendi etraflarında dönerek bir tür totem yapıyorlar ve bunun bolluk getireceğine inanıyorlar. Bizden söylemesi. Üç tur dönmekten kimseye bir şey olmaz!

 


Paris, Avenue Montaigne

Gezimize Paris ile devam ederken büyüsüne kapılıp gitmemeyi de kendimize sık sık hatırlatalım. Uyanık olup bolca anı kaydetmekte, bu doğaüstü güzelliği zihinlere eksiksiz kazımakta fayda var. Paris’te iki mükemmel caddeden söz etmek mümkün; ilki şarkılarda şık rastladığınız; Paris’in simgelerinden biri olan sadece alışveriş için değil Paris’te olma hissini perçinlemek için sıklıkla tercih edilen Champ Elysee. Diğeri ise dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapan, soluklanmanız için şirin kafeleri köşe başlarında hazır bulunan, Fransız butikleri ve büyüleyici mimariyle yürüyüşünüze ışık katan;  Avenue Montaigne. Hayranlığınızı gizlemeyin, salın gitsin!

 


Barcelona, La Rambla

Bir yandan şehrin tarihi dokusunu takip ederken, sokak sanatçılarının keyifli performansları eşliğinde harika bir yolculuğa çıkacaksınız. Öte yandan burnunuza gelen iyot kokularının sırrına ermek için denizin yerini arayacaksınız! Marinanın yakınlarında, bolca yeşillikli, tarihi dokulu, geleneksel lezzetlerinin kokularının duyulduğu, geniş ve uzunca bir caddenin sonunda ünlü Barcelonata plajına ulaşabilir ama öncesinde uzun uzadıya alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Barcelona Avrupa’nın en keyifli şehirlerinden biridir. Flamenko gösterilerine katılabilir, denize girebilir, gecesinin doyasıya tadını çıkarabilirsiniz. Aradığınız her şeyi de La Rambla caddesi boyunca bulabilirsiniz.

 


Roma, Via Del Corso

Geldik aşıkların el ele gezdiği, çeşmesinden su içip, İspanyol merdivenlerinde soluklandıkları büyülü kente, Roma’nın da en işlek caddesi olan; Via Del Corso caddesine. İkinci tura dönemeyeceğiniz kadar uzunca bir caddeden söz ediyoruz, zira yalnızca ünlü markalar değil şehrin görmeye değer tüm tarihi eserleri, anıtları, kutsalları, mimari değerleri de bu cadde boyunca karşınıza çıkacak, tüm gün yürümeniz de gerekse bizce muhakkak adımlayın, çok şey kazanırsınız! Şehrin en ünlü restoranları, leziz sokakları, klişeleri hepsi bir bir karşınıza çıkacak. Acele etmeyin, aheste bir yürüyüşle Roma’yı keşfedin.

 


Viyana, Maria Hilfer

Viyana’nın dokusu ruhunuzu alıp geçmişe götürmezse belki de anda kalıp alışveriş yapmayı başarabilirsiniz. Biraz pahalı, irili ufaklı mağazaların bulunduğu çokça keyifli bir caddede, şehir meydanındayız. Bu kez tekstilden çok sanat eseri satışı olan bu alandan, eviniz için harika cam eserler, kristal parçalar alabilir, kristal koleksiyonunuz için nadide parçalara rastlayabilirsiniz. Ortaçağ Avrupa’sını günümüze taşıyan bu şirin cadde aynı zamanda kış tatili severler için kayak malzemeleri alanında da geniş bir yelpaze sunuyor! Fazlasını gezip görmek ise size kalıyor.

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın