7 Ülke Hakkında Şaşıracağınız 7 Bilgi

31 Mayıs 2020
474
7 Ülke Hakkında Şaşıracağınız 7 Bilgi

Her ülkenin kendine has özellikleri var…

Peki en ilginç olanlar hangileri?

İşte karşınızda 8 ülke hakkında şaşıracağınız 8 bilgi!

Kanada dağlarında yürüyüş yapan adam.

Kanada

Dünya üzerinde en çok göl Kanada’da bulunuyor. Bu sayıyı merak ediyor musunuz? Tam 3 milyonun üzerinde göl! Bu göller Kanada’nın %9’unu kaplıyor. Dünya üzerindeki tüm göllerin %60’ından fazlası Kanada sınırları içerisinde yer aldığı için Kanada’ya göller diyarı olarak da seslenebiliriz.

Hintli sağ elle yemek yiyen adam

Hindistan

Yolunuz Hindistan’a düşecekse yemeği sağ elinizle yemeyi unutmayın. Çünkü Hindistan’da yemek yerken sol eli kullanmak ters tepki yaratabilir. Sol el kendinizi temizlemenize yarayan ‘tuvalet’ eli olarak kabul ediliyor. Ayrıca Hindistan halkı sağ elle yemek yemenin yiyeceklerin tadını artırdığına dair bir inanca sahip…

nikaragua-ogrenci

Nikaragua

Nikaragua’da bir insanın suratını öpücük verir gibi görürseniz bu öpücüğe karşılık vermeyin. Çünkü Nikaragua’da parmakla işaret etme yerine dudakla işaret etme davranışı mevcut. Bir dudak büzme hareketi işaret edilmek istenen kişi ya da yönü göstermeye yetiyor. Bu vücut dili hareketi diğer Latin Amerika ülkelerinde de yaygın!

Japon Ayakkabı Kültürü

Japonya

Japonya’da bir eve mi davet edildiniz? Öyleyse ayakkabılarınızı girişte bırakmayı unutmayın. Bu, ev sahibine gösterilen saygının simgesidir. Evin içinde çıplak ayakla dolaşmak ise saygısızlık olarak kabul ediliyor. Çoraplarınızda delik varsa konuklar için sunulan “uwakabi” isimli ev terlikleri yardımcı olacaktır.

Rusya Alkol Kültürü

Rusya

Rusya’da içki içme kültürü son derece önemli… Bir shot ya da küçük bir bardak votka ikram edildiyse bardağın dibini görmelisiniz. Rusya’da beklenen şey bardağı tek dikişte içmeniz ve bardak boşalmadan masaya bırakmamanızdır. Ayrıca votkayı geri çevirmek de kabalık olarak görülür. Doldurulan her votkayı içmeniz gerekebilir. Oldukça eğlenceli!

danimarka bisiklet kültürü

Danimarka

Bu ülkede bisiklet kültürüne özen göstermeniz gerekiyor. Bisiklete mi bindiniz? Öyleyse kırmızı ışıkta sağa dönmediğinizden emin olun. Bu durum ceza alma riskinin yanı sıra Danimarkalıların tepkisine de yol açabilir.

Norveç Yemek Kültürü

Norveç

Çatal bıçak kullanmak her yemekte olur mu? Norveç bu soruya “Elbette!” diyor. Elle yemeye alışık olduğumuz pizza ve sandviç gibi besinler bile çatal bıçakla tüketiliyor. Ayrıca bir partiye davet edildiyseniz kendi içkinizi getirmeyi de unutmamalısınız. Elleriniz boş gittiğinizde olumsuz etki yaratmanız muhtemel.

 

 

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın