28 Mart 2020 Öncesi Alınan Çin Vizeleri Hakkkında

10 Haziran 2020
495
28 Mart 2020 Öncesi Alınan Çin Vizeleri Hakkkında

28 Mart 2020 tarihinden önce alınmış her türlü Çin vizeleri iptal edildi.

Son dönemde uçuşların kademeli olarak başlaması ile beraber, hava yolu hareketliliği de artmış oldu. Yapılmak istenen uçuşun gerçekleşebilmesi için aynı zamanda vizeye de ihtiyaç duyulmaktadır. Çin Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Ulusal Göç İdaresi tarafından yapılan duyuruya göre, 28 Mart 2020 tarihinden önce alınmış ve halen geçerlilikleri olan bütün vize türleri iptal edilmiştir.

Çin Vizesi Ligarba Turizm

COVID-19’un dünyaya hızla yayılması göz önüne alındığında, Çin, bu duyurunun yapıldığı tarihte hala geçerli olan, yabancı uyruklu vatandaşlar tarafından , 28 Mart 2020 tarihinden itibaren Çin’e girişini geçici olarak askıya almaya karar vermiştir.

Bu duyuruya göre halen geçerlilik süresi olan;

Ticari Vizeler, Çalışma İzinleri ve Oturumları, Öğrenci Vizeleri ve Oturumları her türlü vizeler iptal edilmiştir. Çin seyahatleri açıldığında, talep edilen vize türüne göre belgeler hazırlanmalı ve vize başvurusunda bulunulmalıdır. Çin Vizesi Başvuru İşlemleri İçin Tıklayınız…

Vize işlemlerini askıya alma, Çin’in salgın durumu ve diğer ülkelerin uygulamalarını göz önünde bulundurmaya zorlandığı geçici bir önlemdir. Çin, tüm taraflarla yakın temas halinde kalacak ve özel koşullar altında dünyanın geri kalanıyla personel değişimini düzgün bir şekilde gerçekleştirecektir. Salgının seyrine bağlı olarak, vize rejimi revize edilecektir.

 

Bir Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.
Bizi Arayın