fbpx
logo
Ligarba Turizm Seyahat Acentası; 1994 yılında İstanbul Harbiye’de kurulmuş 2782 Belge numaralı A grubu seyahat acentasıdır. Ligarba Turizm 2011 yılında IATA'ya üye olmuştur.
20 Yılı aşkın süredir Çin Vizesi konusunda Türkiye'nin uzman seyahat acentasıdır.

Schengen Vizeleri başvurularının yapıldığı yetkili vize başvuru merkezi olan VFS , IDATA , Kosmos , As Vize gibi vize merkezi yetkili acentasıdır.

Uçak Bileti, Otel Rezervasyonları, Yurt dışı Kültür ve Fuar Turları, MICE, Incentive turlar düzenlemektedir.
Ligarba Turizm bir Türk Çin Kültür Derneği kuruluşudur.
+902122917373
info@ligarbatravel.com
Bizi Takip Edin:
0850 888 89 88
Top
 

EVRAK ONAYI İŞLEMLERİ 

Çin Halk Cumhuriyeti’nde yaptığınız Ticari veya Bireysel resmi işlemlerinizde zaman zaman sizden istenen Apostil ve Evrak Onay işlemlerini Türkiye’deki Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğunda Ligarba Turizm ve Seyahat Acentesi olarak sizin adınıza gerçekleştirmekteyiz.

 

Türkiye’deki, Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosluğu Evrak onay işlemlerinde prosedürler :

Konsolosluk evrak onay işlemleri için görevli olan uzman personelimize evrak onayları için vekalet verildiği taktirde aşağıdaki işlemleri sırasıyla sizin adınıza gerçekleştirmekteyiz. 

Evrak Onayı istenen her bir belgeye uygulanacak işlemler:

  1. Yeminli Tercüman tarafından istenen dilde çeviri
  2. Çeviri yapılan belgeye Noter Tasdiki
  3. Valilik Onayı
  4. Konsolosluk Onayı

 

Evrak Onayı Kategorileri

ŞAHSİ EVRAKLARIN ONAYLANMASI

Sabıka Kaydı, Nüfus Kayıt Örneği, Kimlik/Pasaport, Diploma, Evlilik Cüzdanı, Tapu, Şahsi Banka Dökümü, Muvafakatname/Taahütname, Doğum Belgesi, Öğrenci Belgesi gibi kişiye ait olan resmi evrakların onaylanması işlemidir.

TİCARİ EVRAKLARIN ONAYLANMASI

Faaliyet Belgesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesi, Şirketin Banka Dökümleri, Atama Mektubu, Referans Mektubu gibi bir iş ile ilgili ya da bir kuruma ait evrakların onaylanması işlemidir.

Evrak Onay Aşamaları

  • Onaylatılması istenen belgenin yeminli tercüman tarafından Çince veya İngilizceye tercüme işlemi yaptırılır. ( Eğer evrağın orijinal dilinde onayı istenmişse bu işlem yapılmayacaktır.)
  • İstenen dile tercüme edilmiş evrak Noter’e onaylatılır. ( Eğer evrağın orijinal dilinde onayı istenmişse bu işlem yapılmayacaktır.)
  • Noter tarafınan onaylanmış evrak İstanbul Valiliği’nde onaylatılır. (Evraklar diğer bölgelerimizin Valiliklerinde onaylanmışsa, tekrar İstanbul Valiliğinde de onaylanır.)
  • Son aşamada evraklar onaylanması için Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’na onaylanması için teslim edilir. 

 

Evrak onayı işlemlerinin onay süresi : 10 – 15 iş günüdür.

Evrak onay ücreti: Onay ücretleri belgeye uygulanacak işlemlere, belgenin türüne, karakter uzunluğuna ve çeviri yapılacak dile göre belirlenmektedir. Evrak onayı yapılacak belge ya da belgelerinizi  ( info@ligarbatravel.com ) adresimize mail yoluyla göndermeniz halinde ücret hesaplaması yapılır tarafınıza bilgi verilecektir.

Evrak Onayı İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

1)Evraklar gerçek ve yasal olup, Çin’in ulusal, uluslararası ve sosyal çıkarlarına zarar verebilecek bir beyan içermemelidir.

2) Çin’de evlilik kaydı için kullanılmak üzere olan bekarlık belgesinin alındığı tarihten itibaren 6 ay geçerliliği olup, eğer 6 ayı geçmiş ise başvuru sahibinin evrağı yenilemesi gerekecektir.

3) Çin’e evlat edinmek için gidenlerin evlilik, sağlık ve adli sicil durumlarını gösteren noter belgelerinin yapıldığı günden itibaren 6 ay geçmiş ise belgeler kabul edilmeyecektir.

4) Konsolosluk tarafından başvuru sahibinden tasdik işlemleri ile ilgili başka belgeler de istenebilir.

5) Konsolosluk tarafından tasdik edilmiş evrakların içeriğinde bir değiştirme veya yer değişikliği varsa evrak geçersiz olur.

6) Onaylanmış evraklar üzerinde düzeltime ya da değiştirme yapılmamalıdır. Başvuru sahibinin değişiklik veya düzeltme yapmasından kaynaklanan sorun ve hukuki yükümlülüklerden başvuru sahibi sorumludur.

7) Dışardan konsolosluğa gelen evrak tasdik taleplerinde konsolosluğun talimatları esas alanacaktır.

Leave a Reply:

Bu site; spam mesajları azaltmak için Akismet kullanmaktadır.