logo
Ligarba Turizm 1994 yılında kurulmuş IATA üyesi A grubu seyahat acentasıdır. Çin konsolosluğunun Yetkili vize acentası olan Ligarba Turizm, Tüm dünya vize işlemleri, Çin Vizesi, Uçak Bileti, Otel Rezerbasyonları, Yurtdışı Kültür ve Fuar Turları, MICE, Incentive turlar düzenlemektedir. Türk Çin Kültür Derneği kuruluşudur.
+902122917373
info@ligarbatravel.com

BİZİ TAKİP EDİN:

+90 212 291 73 73
Top
 

ÇİN VİZESİ

Çin Vizesi İşlemleri hakkında ihtiyacınız olan bütün bilgilere Çin Vizesi Genel Sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bu sayfa; seyahatinize uygun farklı 13 Çin vize türü için gerekli belgeleri, Çin Vizesi Başvuru formlarını, Çin Vizesi için gerekli fotoğraf özelliklerini ve ölçülerini, Çin Vizesi Belediye ve şirket davetiye örneklerini, Çin vizesi ücretlerini bulabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır.

Çin Halk Cumhuriyeti Umuma Mahsus Pasaport ( Bordo Pasaport) sahiplerinden vize talep etmektedir. Hususi Pasaport ( Yeşil Pasaport), Hizmet Pasaportu ve Diplomatik pasaport sahipleri ise Çin vizesi almadan 30 güne kadar vizesi olarak Çin’i ziyaret edebilirler.

İstanbul , Edirne, Tekirdağ, Yalova Kırklareli, Bursa, Kocaeli, Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Manisa, Muğla, Aydın, Burdur, Isparta, Uşak, Denizli ve Antalya şehirleri, Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğunun yetki sınırlarında olup, bu şehirlerden yapılan başvurular, İstanbul başkonsolosluğunda; diğer şehirlerden yapılan Çin Vize başvuruları ise Çin Ankara Büyük elçiliğinde yapılmaktadır.

Çin Halk Cumhuriyetinin; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına uygulamış olduğu Çin vize türleri ve başvuru şartlarını aşağıda bulabilirsiniz.

ÇİN VİZESİ ÇEŞİTLERİ

TİCARİ ÇİN VİZESİ (M)
Kimler Başvurabilir?
Gerekli Belgeler
Önemli Notlar
TURİSTİK ÇİN VİZESİ (L)
Kimler Başvurabilir?
Gerekli Belgeler
Önemli Notlar
ÇİN ÇALIŞMA VİZESİ (Z)
Kimler Başvurabilir?
Gerekli Belgeler
Önemli Notlar
ÇİN ÖĞRENCİ VİZESİ (X1-X2)
Kimler Başvurabilir?
Gerekli Belgeler
Önemli Notlar
ÇİN MÜRETTEBAT VİZESİ (C)
Kimler Başvurabilir?
Gerekli Belgeler
Önemli Notlar
YAKIN ZİYARET VİZESİ (S1-S2)
Kimler Başvurabilir?
Gerekli Belgeler
Önemli Notlar
ÇİN GRUP VİZESİ (L)
Kimler Başvurabilir?
Gerekli Belgeler
Önemli Notlar
ÇİNLİ AKRABA ZİYARET VİZESİ (Q1-Q2)
Kimler Başvurabilir?
Gerekli Belgeler
Önemli Notlar
ÇİN STAJ VİZESİ (F)
Kimler Başvurabilir?
Gerekli Belgeler
Önemli Notlar
ÇİN BASIN VİZESİ (J1-J2)
Kimler Başvurabilir?
Gerekli Belgeler
Önemli Notlar
ÇİN DAİMİ İKAMET VİZESİ (D)
Kimler Başvurabilir?
Gerekli Belgeler
Önemli Notlar
ÇİN UZMAN VİZESİ (R)
Kimler Başvurabilir?
Gerekli Belgeler
Önemli Notlar

Comments:

 • Cem Sevimli
  2 Aralık 2017 at 04:05

  Merhaba, firmaniza danismak istedigim bir durum var. Daha önceden yesil pasaportum oldugu halde Fransa egitimim icin duz pasaporta gecis yapma durumunda kaldim. Egitim sonrasi yas limitini gectigim icin yesil pasaportumu geri alamadim. Fransa oturma iznim, oncesinde yesil pasaportum oldugu halde çin turist vizesi almamin imkani yok mudur? ( Basvuru aalinmiyor mu yoksa genelde red mi veriliyor) Fransada tanistigim artik Beijing de yasayan kiz arkadasim var. Okul bittikten sonra hep Turkiye olsun, baska ulkeler olsun gorusebildik fakat suan calismaya basladigi icin gorusme araligimiz iyice acildi. Sinifimin %60 i Cinli ve herkes ziyaret etmemi istiyor ama mantikli bir yol bulamiyorum. Bu konuda bir oneriniz var mi acaba? Cok tesekkurler.

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   2 Aralık 2017 at 11:45

   Cem bey merhaba. Çin konsolosluğu 2016 yılı başı itibari ile bireysel Turistik vize başvurularını tamamen durdurdu. Sadece 5 kişi ve üzeri kişiler Turistik Grup vizesine başvuru yapabilirler. Çin vize uygulama prosedürleri zamanla değişiklikler gösterebiliyor. İlerleyen tarihlerde bireysel Turistik Çin vizesinin de açılacağını tahmin ediyoruz.

 • Macit
  31 Aralık 2017 at 01:47

  Merhaba ben çin vatandaşı bir bayanla evliyim. Eşim şimdilik ailesinin yanında. Ben Çin’e gitmek için cin resmi makamlarınin verdiği bana ait evlilik cüzdanı yeterli mi? Yoksa eşimin de evlilik cüzdanını noter onaylı suretini göndermesi mi gerekir?

 • GÜLDAL ATAR
  10 Ocak 2018 at 14:40

  Merhabalar,
  Çin için vize başvurusu hakkında bilgi öğrenebilir miyim, başvuracak olan kişi Türk değil Ürdün vatandaşı ama Türkiye oturum izni ve çalışma izni var, Buradan başvuru yapabilir miyiz?

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   10 Ocak 2018 at 15:59

   Güldal Hanım merhaba

   Yabancı vatandaşlar Türkiye’de çalışma ve oturum izinleri varsa ve bu izinlerin geçerlilik süresi 6 ay ve üzeri ise Resmi onaylı davet mektubu sağlamaları durumunda başvuru yapabilirler. Konsolosluk gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra uygun görmesi durumunda vize alabilirler.

   İyi Çalışmalar

 • Nefise Arıt
  14 Ocak 2018 at 02:59

  Merhabalar,

  Yeşil pasaport sahibiyim. Çin’de 30 gün vizesiz kalabiliyorum ama totalde yapacağım staj gereği 45 gün kalmam gerekiyor. 30. günün sonuna doğru Hong Kong’a geçip, ülkeden çıkıp, sonrasında tekrar yeşil pasaportumla Çin’e giriş yapıp +30 gün daha vizesiz kalma hakkı edinebilir miyim?

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   15 Ocak 2018 at 09:30

   Nefise Hanım merhabalar

   Yeşil pasaport sahipleri 30 güne kadar vizesiz Çin’de bulunma hakkına sahip olduğundan dolayı aynen dediğiniz şekilde çıkış giriş yaparak her girişte 30 gün kalma hakkını yenilemiş olursunuz. 45 gün kalacağınızdan dolayı 20 – 25, gün çıkıp tekrar giriş yapmanızı tavsiye ederiz. Son güne bırakmamanız daha uygun olacaktır.

   İyi Çalışmalar

 • ilyz
  15 Ocak 2018 at 12:13

  merhaba ıyı çalışmalar
  ukraynadan resmı evli oldugum eşim çinde dil eğitimi almakta ve ben onu ziyarete gitmek istiyorum bu durumda eşim bana davetıye gonderebilirmi davetıye nasıl olmalıdır evlılık belgesı bende malesef belge olmadan davetıye hazırlayabılırmi

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   15 Ocak 2018 at 14:40

   Merhabalar

   Eşinizin Çin’de eğitim dolayısı ile oturum izni varsa – ki olmalı – sizi davet edebilir ve vize alabilirsiniz. Davetiye hazırlayabilir, evlilik cüzdanının kendisinde olmasına gerek yoktur. Sizde olması daha iyi. Vize başvurusu için gerekli belgelere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

   http://ligarbatravel.com/cin-yakin-ziyaret-vizesi-s1-s2/

   Kolay Gelsin
   Ligarba Vize Dept.

 • Hülya ÖZKAN
  15 Ocak 2018 at 12:28

  Merhabalar, Milli eğitime bağlı bir okuluz okulda görevli öğretmen ve öğrenci grubu olarak mart ayında yapılacak olan robot yarışması için Çine gitmemiz gerekli. Ağustos 2018 tarihinde yeşil pasaportun zamanı doluyor Çine girişte pasaport geçerlilik süresi diye bir zorunluluk varmı. Bilgilendirirseniz sevinirim

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   15 Ocak 2018 at 12:40

   Hülya Hanım merhabalar

   Çin vize kurallarına göre vize başvurusunda bulunulması veya Çin gümrüğünden geçilebilmesi için pasaportun en az 6 ay geçerlilik süresi bulunması gerekmektedir. Vize başvurularında çok dikkat edilen bu husus, Çin gümrüklerinde pek dikkate alınmamaktadır. Gümrükte bir sıkıntı ile karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Fakat yine de pasaport süresini uzatma şansınız varsa uzatmanızı tavsiye ederiz.

   İyi Yolculuklar

 • ANİTA BÜYÜKMİL
  19 Ocak 2018 at 09:37

  Sayın Yetkili,

  Satış müdürümüz Nisan ayında Çin de bir fuara katılacağı için kendisine Bobst Shanghai’den davetiye istedik. Onlarda belediye onaylı davetiye için online başvuruda bulundular.

  Bizden faaliyet belgemizi İstanbul Çin Konsolosluğuna onaylatmamızı istiyor.

  Faaliyet Belgesini aldıktan sonra nerelere onaylatacağız ve konsolosluğun onaylaması için kime nasıl ulaştıracağız ?

  • Ligarba Turizm Vize Servisi
   19 Ocak 2018 at 09:45

   Anita Hanım merhabalar

   Konsolosluk belge onay – apostil- işlemleri için onaylanacak belge önce Yemini Tercüman tarafından Çinceye tercüme edilir, noterde onay işlemi yapılır, valiliğe onaylatılır ve konsolosluğa teslim edilir. Konsolosluk 1 hafta sonra onaylanmış olarak belgeyi hazırlar. Noter ve valilik aynı şehirde yapılması gerekmektedir. Mesela Manisa’da noter onayı yapılan bir belgeyi İstanbul’da valilik onayına sunulamaz. Ya noter işlemi de İstanbul’da olmalıdır ya da evrak valilik onayı da Manisa’da yapılmalıdır.

   Acentamız yeminli çeviri ve konsolosluk onay işlemlerinde yardımcı olmaktadır.

   İyi Çalışmalar
   Ligarba Turizm Vize Servisi

Leave a Reply: